IMG-LOGO

Штекерна вудка

Основним матеріалом виготовлення вудилищ штекерного типу є высокомодульний графіт разом із композитними складовими. Це зумовлено тим, що до цієї снасті пред'являються особливі вимоги щодо міцності та ваги у зібраному вигляді, а саме цей матеріал є найбільш міцним та легким, придатним для виробництва таких бланків. Використання цих матеріалів впливає на вартість штекерного вудилища, а враховуючи довжину - бюджетних варіантів, порівняно з іншими снастями дуже важко  знайти. Варто зазначити, що спочатку штекерні вудилища використовувались в основному в спортивній риболовлі, але за декілька років асортимент значно збільшився, при тому, що знизились ціни.

У середньому, при лові риби вудилища цього виду можуть бути від 9 до 14 метрів. Максимальна довжина може сягати 20 метрів. Усередині вудки штекерного типу розташована спеціальна пробка-конус (заглушка), а до неї кріпиться спеціальна гума довжиною до 3 метрів. Цей гумовий амортизатор проходить крізь порожню вершинку і з'єднується з конектором, до якого, у свою чергу, кріпиться волосінь, оснащена всім необхідним. Така конструкція призначена для амортизації при різких підсіканнях, і у разі виведення трофейних (великих) екземплярів риби. 

Серед спортсменів-рибалок прийнято класифікувати штекерні бланки залежно від їхньої гнучкості та довжини. Основні класи цих бланків: Вудилища класу "Margin poles". Стрій та невелика довжина (від 4 до 7 метрів) такої снасті, розраховані спеціально для лову великих екземплярів риби.

Клас «Carp poles» вудилищ штекерного типу призначений для лову коропових порід риби. Вони мають посилені стінки складових їх колін, більш пружну гуму, що амортизує, і довжину від 10 до 17 метрів. За рахунок цього, така снасть має значну вагу та міцність. У комплекті у них обов'язково є кілька запасних наборів різної довжини.

У бланках класу Match poles найбільш гармонійно поєднуються такі характеристики, як жорсткість і легкість. Вони, як правило, оснащуються найчутливішими амортизаторами і ліскою, що дозволяє реагувати на обережні клювання. Часто таке вудлище – штекер, серед рибалок часто називають матчевим. Їхня довжина становить від 14 до 16 метрів.